Pazartesi - Cuma 9.00 - 18.00 Cumartesi-Pazar KAPALI | +90 216 527 7 527 | +90 541 213 40 11 |
Ana Sayfa / Genel / Bilinmeyen faydalarıyla Yeşil Fasulye

Bilinmeyen faydalarıyla Yeşil Fasulye

Kalorisi oldukça düşük olduğu için sağlıklı diyetlerin vazgeçilmezi olan ve birçok vitamin ve mineral açısından zengin olan yeşil fasulyenin sindirim, kalp-damar sağlığı, hamilelik gibi öne çıkan sağlık etkilerinin yanı sıra daha bir çok faydası bulunmaktadır.

FAYDALARI:

*İçerdiği yüksek oranda liften dolayı sindirim sistemini düzenler, kabızlığı önler, ileride oluşabilecek kalın bağırsak kanseri riskini azaltır.
*Kötü kolesterolü düşürdüğü için kalp hastalıklarına yakalanma riskini yüzde 25’e kadar azaltır.
*Hamilelik öncesinde ve hamilelik sırasında anne ve bebek sağlığı açısından yararlı olan folik asitten zengindir.
*Yaşlanma etkilerine karşı savaşan manganezden, kalp ritmini ve kan basıncını kontrol eden potasyumdan ve kalsiyum, demir gibi vücut metablizması için çok önemli olan minerallerden zengindir.
*Pankreas bezinin gerektiği gibi çalışmasına yardımcı olduğu için şeker hastalığını önler ve kandaki şeker miktarını düşürür.
*Anti-stres minerali olarak tanımlanan, kandaki şekerin enerjiye dönüşmesine yardımcı olan ve vücuttaki enzimleri harekete geçiren magnezyumdan zengindir.100 gram haşlanmış yeşil fasulye, günlük magnezyum ihtiyacının yüzde 5’ini karşılamaktadır.
*Lutein, zea-xantin ve beta-karoten gibi antioksidanlar içerdiği için serbest radikallerle savaşır, yaşlanmayı yavaşlatır ve birçok hastalığı önler. Bunlarla birlikte A vitamini de içerdiğinden dolayı göz sağlığının korunmasında önemli rol oynar.
*C vitamininden de zengin olduğu için vücut direncini artırır, enfeksiyonlarla mücadelede etkilidir ve serbest radikallerin hücrelere olan kötü etkilerine karşı savaşır.

TÜKETİM ÖNERİSİ:

* Çiğ olarak 100 gramı 31 kalori içeren yeşil fasulyeyi zeytinyağlı yemek olarak veya buharda pişirerek tüketebilirsiniz.
Yeşil fasulye miktarına dikkat edilerek tüketilirse vücudunuz için çok önemli, ama GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa… Doğal ve sağlıklı beslenme kişiden kişiye değişir, YorkTest yaptırarak kendiniz için doğru gıdaları belirleyin.
Unutmayın ki her gıda intolerans testi YorkTest değildir.
Ayrıntılı bilgi ve Teste sahip olmak için: www.yorktest-tr.com
Telefon ile siparişleriniz için: 0216 527 7 527 / 0532 755 7 527

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir