Pazartesi - Cuma 9.00 - 18.00 Cumartesi-Pazar KAPALI | +90 216 527 7 527 | +90 541 213 40 11 |
Ana Sayfa / Genel / Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi: Çay

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi: Çay

Camellia sinensis bitkisinin kurutulmuş yapraklarından elde edilen siyah çay Türk kültüründe önemli bir yere sahip hatta kahvaltılarımızın vazgeçilmezlerindendir. Eğer GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa, günlük yaşamımızda bu kadar önemli bir yeri olan çaydan vazgeçmenize de gerek yoktur.

FAYDALARI:

*Antioksidan özelliklere sahip kateşin gibi spesifik maddeler içeren çayın bazı kanser türlerini önlemeye yardımcı olabileceği de düşünülmektedir. Buna istinaden daha fazla klinik çalışmaya ihtiyaç olmakla beraber bazı araştırmalarda düzenli olarak siyah çay içen kadınların yumurtalık kanseri riskinin daha düşük olduğu görülmektedir. *Kafein ve teofilin denen uyarıcı maddeler de içerdiği için kalp atış hızınızı hızlandırabilir ve daha uyanık hissetmenizi sağlayabilir. Ayrıca kateşin içeridiği için hücrelerinizin DNA hasarına karşı korunmasına da yardımcı olabilir.

TÜKETİM ÖNERİSİ:

*Herhangi bir kalp-damar hastalığınız, demir eksikliğiniz veya uyku probleminiz yoksa günde 5 fincana kadar tüketebilirsiniz.
Çay miktarına dikkat edilerek tüketilirse vücudunuz için çok önemli, ama GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa… Doğal ve sağlıklı beslenme kişiden kişiye değişir, YorkTest yaptırarak kendiniz için doğru gıdaları belirleyin.

Unutmayın ki her gıda intolerans testi YorkTest değildir.
Ayrıntılı bilgi ve Teste sahip olmak için: www.yorktest-tr.com
Telefon ile siparişleriniz için: 0216 527 7 527 / 0532 755 7 527

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir