Pazartesi - Cuma 9.00 - 18.00 Cumartesi-Pazar KAPALI | +90 216 527 7 527 | +90 541 213 40 11 |
Ana Sayfa / Genel / Kalp sağlığı: Badem

Kalp sağlığı: Badem

Tok tutucu özelliği ve lezzetli oluşuyla hemen hemen herkesin severek tükettiği sağlıklı atıştırmalıklardan birisi olan bademin en önemli faydası kalp ve damar hastalıkları üzerinde olmakla beraber bir çok faydası vardır.

FAYDALARI:

*Yüksek magnezyum içeriğiyle kas kasılmalarının ve krampların önlenmesinde etkiliyken, kalsiyum içeriğiyle de kemik sağlığının korunmasında etkilidir.
*E vitamini içeriğiyle güçlü bir antioksidandır.
*İçeriğindeki çinko, demir ve potasyum sayesinde hücrelerin yenilenmesi ve çoğalmasını sağlamakta ve genel sağlığı desteklemektedir.
*Potansiyel prebiyotik özelliklere sahip lif ve diğer bileşenlerden zengindir. Yani bağırsaklarınızdaki yararlı bakteriler için iyi bir kaynaktır.
*Omega-3 gibi sağlıklı yağlar ve kaliteli protein de içerdiği için kişiyi daha uzun süre tok tutmaktadır. Bunun yanı sıra, omega-3 yağ asitleri ve beta-sitosterol içermesi nedeniyle yüksek kolesterolün düşürülmesinde de etkilidir.
*L-arjinin içerir. Damar genişletici etkiye sahip L-arjinin sayesinde kan basıncını düşürmektedir.
*Damar işlevlerinin bozulmasına yol açabilen serum ürik asit seviyesini düşürmekte ve böylece kalp damar hastalıkları gelişimine bağlı kalp krizi ve inme gibi hayati riskleri azaltmaktadır.
* Amerikan Kalp Cemiyetinin 2015 yılında yaptığı araştırmaya göre, bademin kalp hastalıklarına karşı önleyici etkisi dışında bel çevresindeki yağlanmayı azaltıcı etkisi olduğu da tespit edilmiştir.

TÜKETİM ÖNERİSİ:

*Çiğ, kavrulmamış ve tuzsuz olarak satın alınız.
*Meyveleri tek başına değil de 8-10 adet bademle tüketirseniz, glisemik indeksi düşürerek tokluk hissinizin süresini uzatabilirsiniz.
*Kahvenizin yanında tüketebilir veya sabah yulaf ezmenize ekleyebilirsiniz.

Badem miktarına dikkat edilerek tüketilirse vücudunuz için çok önemli bir besindir, ama GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa… Doğal ve sağlıklı beslenme kişiden kişiye değişir, YorkTest yaptırarak kendiniz için doğru gıdaları belirleyin.

Unutmayın ki her gıda intolerans testi YorkTest değildir.

Ayrıntılı bilgi ve Teste sahip olmak için: www.yorktest-tr.com
Telefon ile siparişleriniz için: 0216 527 7 527 / 0532 755 7 527

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir