Pazartesi - Cuma 9.00 - 18.00 Cumartesi-Pazar KAPALI | +90 216 527 7 527 | +90 541 213 40 11 |
Ana Sayfa / Genel / Omega-3 Deposu: SOMON

Omega-3 Deposu: SOMON

OMEGA-3 DEPOSU :SOMON

Sağlıklı bir yaşam için haftada 2-3 kez balık tüketilmesi gerektiği bilinmektedir.En faydalı balıklardan biri olan somon, vücut tarafından üretilemeyen ve dışarıdan yiyeceklerle alınması gereken Omega-3 yağ asitlerinin mükemmel bir kaynağıdır.

FAYDALARI:

*Çoklu doymamış uzun zincirli omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA’nın en iyi kaynaklarından biridir. Bu sayede kolesterolün düşürülmesinde, arterlerin ve damarların esnekliğinin korunmasında, kalp kaslarının güçlendirilmesinde, enflamasyonların azaltılmasında, kan basıncının düşürülmesinde, kanser, diyabet gibi hastalıklar için risk faktörlerinin azaltılmasında, beyin fonksiyonlarının verimliliğinin arttırılmasında ve hafızayı geliştirmede rol oynar.
*İçerisindeki omega-3 yağ asitleri, A vitamini, D vitamini, kolin ve selenyumla, sinir sistemini yaşlanmayla ilgili hasarlardan korur, antidepresan gibi davranarak beyni rahatlatır, Alzheimer ve Parkinson hastalığının tedavisine yardımcı olur. *İçerisindeki omega-3 yağ asitleriyle birlikte D vitamini ve kalsiyum da bulundurduğu için osteoartrit riskini azaltır. *İçerisindeki omega-3 yağ asitleri, D vitamini ve selenyum, vücuttaki insülin seviyelerini yönetmeye yardımcı olarak kan şekerinin düşürülmesini kolaylaştırır.
*Enerji üretimi için gerekli, kalp ve beyin sağlığını koruyan B vitaminlerinden zengindir.
*Ayrıca doku, saç ve tırnakların metabolizması için gerekli olan selenyum içeriği de yüksektir.

TÜKETİM ÖNERİSİ:

* Salatalarınızda füme olarak, ızgara somon olarak ya da zamanınız yoksa somonlu- mevsim yeşillikli tam tahıllı sandviç yaparak tüketebilirsiniz.
*100 gram somon yaklaşık 180 kaloriyken, 20 gram protein, 10 gram yağ içermektedir.

Somon miktarına dikkat edilerek tüketilirse vücudunuz için çok önemli gıdadır, ama GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa… Doğal ve sağlıklı beslenme kişiden kişiye değişir, YorkTest yaptırarak kendiniz için doğru gıdaları belirleyin.

Unutmayın ki her gıda intolerans testi YorkTest değildir.

Ayrıntılı bilgi ve Teste sahip olmak için: www.yorktest-tr.com
Telefon ile siparişleriniz için: 0216 527 7 527 / 0532 755 7 527

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir