Pazartesi - Cuma 9.00 - 18.00 Cumartesi-Pazar KAPALI | +90 216 527 7 527 | +90 541 213 40 11 |
Ana Sayfa / Genel / Lif kaynağı: YULAF

Lif kaynağı: YULAF

Diğer tahıllara göre daha çok lif içeren yulaf, geçmiş yıllardan bu yana beslenmede yer alsa da son yıllarda sağlıklı beslenmenin öneminin artmasıyla tüketimi daha da yaygınlaşmış, hatta kahvaltılarda bile yerini almaya başlamıştır. İçeriğindeki beta glukandan dolayı yulafın saymakla bitmeyen bir çok faydası vardır ancak yulafa karşı GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa…

FAYDALARI:

*İçeriğindeki çözünebilir lif beta-glukan; bağırsaktaki yararlı bakterileri destekler, doygunluk hissini arttırır, kolorektal kanser riskini azaltır, kan şekeri seviyelerini düşürür ve insülin duyarlılığını olumlu etkiler.*İçeriğindeki liften dolayı hem total kolesterolü hem de kötü kolesterolü(LDL) azaltarak koroner kalp hastalığı riskini azaltır. Günde 6 yemek kaşığı yulaf ezmesi tüketildiğinde, kolesterolde %10’a varan düşüş sağlanabilir.
*Lif içeriği, mide ve bağırsakların sorunsuz çalışmasını sağlar ve kabızlığı azaltır. Yaşlı bireylerdeki kabızlığı azaltmaya yardımcı olduğu ve laksatif kullanma ihtiyacını azalttığı görülmektedir.
*Antioksidan olarak avenantramid içerdiği için kan basıncının düşürülmesinde rol oynayabilir. *Büyüme hormonu olarak bilinen ‘auxina’ hormonunun üretimine katkı sağlar. *İçeriğindeki kalsiyum ve fosforla, çocuklardaki kemik oluşumunu hızlandırır ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olurken, selenyum sayesinde astım ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur.
* İnsülin salınımı ve enzimlerin salınımı için gerekli magnezyumdan da zengindir.
* Demir, manganez, çinko, E ve B grubu vitaminleri, aminoasitler ve bitkisel proteinler sayesinde vücudun tüm işlevlerinin düzenlenmesine de yardımcı olmaktadır.

TÜKETİM ÖNERİSİ:

*Yulaf lapası olarak süt ile pişirip veya direkt süte ekleyerek yanında mevsim meyveleri ve ceviz/badem/fındık gibi yağlı tohumlarla tüketebilirsiniz.

Yulaf miktarına dikkat edilerek tüketilirse vücudunuz için çok önemli, ama GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa… Doğal ve sağlıklı beslenme kişiden kişiye değişir, YorkTest yaptırarak kendiniz için doğru gıdaları belirleyin.

Ayrıntılı bilgi ve Teste sahip olmak için: www.yorktest-tr.com
Telefon ile siparişleriniz için: 0216 527 7 527 / 0532 755 7 527

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir